PTT Kadın Voleybol Takımı

PTT Kadın Voleybol Takımı, 2018 yılında kurulmuştur. PTT Spor Kulübü bünyesinde bulunmaktadır. Merkezi Ankara’dır. Maçları Türkiye Voleybol Federasyonu’na ait olan 7623 kişi kapasiteli Başkent Voleybol Salonu’nda oynanmaktadır. Renkleri turkuaz, sarı ve beyazdır.

PTT Kadın Voleybol Takımı, 2018 sezonuna Türkiye Kadınlar Birinci Voleybol Ligi’nde başlamıştır. 2018-2019 sezonunda ise bu ligde şampiyon olarak Sultanlar Ligi’ne yükselmiştir. 2019-2020 sezonu covid-19 pandemisinden dolayı 22’nci haftada durdurulmuştur. Bu sezon şampiyon ya da küme düşen takım olmamıştır. Turnuva durdurulduğu zaman 9’uncu sırada yer almaktaydı. Ancak alt liglerden yükselen takımlar olmuştur. Böylece Sultanlar Ligi’nde toplam 16 takım mücadele etmeye başlamıştır. 2020-2021 sezonunda ise Sultanlar Ligi’ni 9’uncu sırada tamamlamıştır.

Kulübün amacı; ülke sporuna destek olmak, spor branşlarını geliştirmeye yardımcı olmak, gençlerin antrenmanlarına, eğitimlerine destek olmaktır. Ayrıca spor adamlarına, antrenörlere, spor alanında çalışma yapan kişi ve kuruluşlara destek olmaktır.

İnternet Sitesi: pttspor.com

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Pin It on Pinterest