1. Anasayfa
  2. Netflix Dizi Önerileri
  3. The Queen’s Gambit 2. Sezon Ne Zaman?

The Queen’s Gambit 2. Sezon Ne Zaman?

The Queen’s Gambit 2. Sezon Ne Zaman?

The Queen’s Gambit dizisi Netflix platformunda dünya çapında büyük bir yankı uyandırdı.

The Queen’s Gambit dizi Ekim ayında yayınlanmasından itibaren özellikle Satranç hayranları tarafından büyük trend oldu. Sadece satranç ile ilgilenen kişiler ile değil ülkemiz ve dünya çapında da birçok izleyici ile buluştu. 7 bölümden oluşan serinin prodüksiyon tasarımı ve özellikle performanslar büyük ilgi topladı. Bunun ardından merak edilen konulardan bir tanesi de The Queen’s Gambit 2. sezonu ne zaman gelecek? oldu. Anya Taylor-Joy’un başrol oyunculuğundaki dönüşü, Thomas Brodie-Sangster, Harry Melling ve Marielle Heller gibi önemli oyuncuların da destekleyici performansları ilgi topladı.

Dizinin sadece 7 bölümden oluşması ve hızlı bir şekilde bitmesi kitlesi tarafından büyük bir merak uyandırdı. Dizinin devam edip etmeyeceği ilk başlarda bilinmiyordu fakat günümüzde bir düşünce mevcut.

The Queen’s Gambit 2. Sezonu Gelecek mi? 

The Queen’s Gambit 2. Sezonu Gelecek mi?
The Queen’s Gambit 2. Sezonu Gelecek mi?

The Queen’s Gambit dizisinin 2. sezonu gelecek mi? Merak edilen sorunun cevabını röportajlar ve paylaşımlar neticesinde derledik.

İkinci sezon başrol oyuncularının röportajlarıyla olası olarak görülmüyordu. Fakat Anna Taylo-Joy’un yaptığı paylaşımlarda oluşan yorumlar başka bir serüvenin devam edebileceği konusunda umut verdi. Dizinin gayet güzel bir yerde bittiği herkes tarafından kabul ediliyor fakat izleyici kitlesi daha fazlasını istemektedir. Başrol oyuncusu da bu konuda “Karakterlere gerçekten bayılıyorum ve eğer istenirse kesinlikle geri geleceğim.” şeklinde açıklamada bulundu. Dizinin yardımcı yıldızları arasında yer alan Harry Melling de devam filmi olabileceği yönde konuştu. Yaptığı açıklamada: “Devamı olsa iyi olurdu değil mi? Kısa dizi içerisinde biten yer kitapta yer alan ve bizim bitirdiğimiz yer. Devamı olabilir mi bilmiyorum fakat olsa gerçekten iyi olur ve olmaması için bir neden yok.”

Bunun yanı sıra dizinin yapımcısı William Horberg, dizinin gerektiği yerde bittiği düşüncesi içerisinde. Kendisi de bu konuda hakkında: “Bundan sonrası için neler olabilir diye konuşmaktan zevk alıyorum” dedi.

The Queen’s Gambit 2. Sezonunda Ne Olacak?

The Queen’s Gambit 2. Sezonunda Ne Olacak?
The Queen’s Gambit 2. Sezonunda Ne Olacak?

Üst başlıklarda da bahsettiğimiz gibi dizinin esinlendiği kaynak roman olan Walter Tevis’in bu romanının bir devamı bulunmadığından dolayı herhangi bir şekilde devam senaryosu bilinmemektedir. Bundan dolayı gelecek yeni sezonun hikayesi tamamen orijinal bir hikaye olacaktır. 

Peki dizinin 2.sezonunda ne olur İlk seri Beth’in dünyanın en büyük oyuncusunu yenmesiyle sona ermişti. 2. sezonda bu sürekliliği devam ettiremeyecektir. 

The Queen’s Gambit 2. Sezon Kadrosu

The Queen’s Gambit 2. Sezon Kadrosu
The Queen’s Gambit 2. Sezon Kadrosu

The Queen’s Gambit Kadrosu Netflix’te yayınlanmaya başladıktan sonra en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Başrolde Anya Taylor Joy olmadan ikinci sezonun olmasına ihtimal bile vermeyeceğimizden başrolde yine usta oyuncuyu göreceğiz.

 Ayrıca dizide Thomas Brodie Sangster, Harry Melling ve Moses Ingram gibi çok sevilen yardımcı oyuncularında fazlasıyla görmek istiyoruz. Fakat birinci sezonun yıldız oyuncularından olan Bill Camp ve Marielle Heller dizi içerisinde öldükleri için muhtemelen The Queen’s Gambit 2. sezonda yer almayacaklar. Tabii bunlar ihtimaller dahilinde çünkü diziye veda edip daha sonrasında geçmişe dönük sahnelerle tekrar katılabilirler.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *