En İyi 3 Biyografi Filmi

107
En İyi 3 Biyografi Filmi

Üzgünken, kırgınken, kızgınken, mutluyken…  Her daim film izlemek isteyenler için bugün yine sizlerleyiz. Sanat, edebiyat, bilim, sinema, siyaset gibi birçok alanda tanınmış kişilerin hayatlarını konu edinen filmleri seven kişiler için 3 muhteşem film önereceğiz. Lafı uzatmadan bu filmleri size sunalım!

3-Chaplin

Chaplin’i oynayan arkadaşı tanıdınız mı? Evet o Marvel evreninin efsane Demir Adamı! Robert Downey’in oynadığı 1992 yapımı Chaplin filmi en iyi biyografi filmleri arasında yerini alıyor.

2-Soraya’yı Taşlamak

Ne yazık ki gerçek ve çarpıcı bir hikaye olan Soraya’yı Taşlamak… 2008 yapımı drama filmi İran’ın bir köyünde geçmektedir. Soraya, başka bir kadınla evlenmek isteyen kocasından boşanmak istememektedir. Kocasının attığı iftira yüzünden taşlanarak öldürülen Soraya’ nın hikayesi anlatılmaktadır.

1-Loving Vincent

Yokluk ve hastalıkla geçen ömrünü intiharla sonlandıran bir Hollandalı ressamın hayatını anlatan bir sanat biyografi filmiyle karşınızdayız bu kez! Yaşadıklarının aksine resimlerinde coşkuya daha çok yer veren ressam: Vincent Van Gogh. Sanatçının ölümündeki sırrı araştıran bir film diyebiliriz aslında.  Resimlerini animasyona dönüştürmesi yönüyle bir devrim niteliğindeki filmi izlerken kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Sade bir görsel şölen niteliğinde!