En İyi 10 Gençlik Dizisi

134
En İyi 10 Gençlik Dizisi

Bugün sizler için geçirdiğimiz zor karantina günlerinde izlemekten keyif alacağınız En İyi 10 Gençlik Dizisini derledik.

10-) Legacies

Ünlü yönetmen Julie Plec ‘in imzasını taşıyan Legacies dizisinin oyuncu kadrosunda Danielle Rose Russell, Aria Shahghasemi ve Kaylee Brant’ın yer almaktadır. Dizinin konusu vampir, cadı ve kurt adamların olduğu okula gelen Hope Mikkelson ve ikiz kardeşler Lizzie ile Josie ‘nin içlerindeki gücü keşfetmesini ele almaktadır.

9-) Teen Wolf

Oyuncu kadrosunda Tyler Posey , Dylan O’Brien gibi önemli isimlerin yer aldığı Teen Wolf dizinin hikayesinde lise öğrencisi Scott McCall ‘ın bir gün ormanda gezerken kurt adam tarafından ısırılıp özel güçlere sahip olmasını anlatmaktadır.

8 -) Élite

Élite yaşanan deprem yüzünden okulları yıkılan 3 lise öğrencisinin zengin kesimin olduğu bir okula gitmesi ile başlıyor. Aşk ve cinayet unsurlarının bir arada olduğu dizide La Casa De Papel’ den tanıdığımız oyuncularda bulunuyor.

7-) 13 Reasons Why

Netflix orjinal dizisi olup Jay Asher ‘in aynı adlı romanından uyarlanan dizinin konusu Hannah Baker isimli genç bir kızın intiharı sonrası Clay Jensen’ın evinin önünde bulduğu kutuda ki kasetleri dinlemesiyle başlıyor.

6-) Riverdale

2017 yılında en iyi çıkış yapan dizi ödülüne de layık görülen dizinin konusunda Riverdale kasabasının içerisinde yer alan gizem dolu olaylar anlatılmaktadır.

5-) The End of the F***ing World

Charles Forsman’ın çizgi romanından uyarlanan dizide karanlık ve karmaşık zihinlere sahip olan iki gencin maceraları anlatılmaktadır.

4-) Atypical

Netflix orjinal içeriği olan dizinin konusunda otizmli bir genç olan Sam Gardner’in sosyalleşme süreci ve ailesi ile yaşadığı zorluklar anlatılmaktadır.

3-) Sex Education

Dizinin konusu, annesi seks terapisti olan 16 yaşındaki Otis isimli lise öğrencisinin okulun asi kızı Maeve ile iş yapıp okuldaki öğrencilerin sorunlarını annesinden öğrendikleri ile başlıyor.

2-) Stranger Things

Stranger Things, kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan 3 çocuğun ve onlara yardım eden insanların hikayesini konu alan bir amerikan bilim kurgu hikayesidir. Konusu gibi oyuncu kadrosu da başarılı olan dizi macera ve doğaüstü olaylar ile izleyiciyi etkisi altına alıyor.

1-) The O.C

Dizi, zengin ve hayırsever Sandy ve Kirsten Cohen tarafından benimsenen, bozuk bir evden gelen, sorunlu ve yetenekli bir genç olan Ryan Atwood’u konu alıyor.

Bir zamanlar Türk dizi tarihine damga vuran başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un olduğu Medcezir diziside bu diziden uyarlanmıştır.