Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Unutulmaz Film

1066
Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Unutulmaz Film

Yeni birisiyle tanıştığımızda kesinlikle onu tanımak için sorduğumuz sorular arasında “Film izlemeyi sever misin?”, “Ne tür filmleri izlemekten hoşlanırsın?” gibi sorular hep bulunur. Gerçekten de bir insanla ortak filmler izlemiş olmanız çok tatlı ve hoş bir sohbetin başlangıç fitilini ateşler.

Bugün yazımızda her zevkten insanın izleyip beğeneceğini düşündüğümüz 5 unutulmaz filmi sizler için listeleyeceğiz.

Ee ne duruyoruz haydi listeye geçelim…

5.The Godfather

”Aile her şeydir”. Mario Puzo’nun en çok satanlar romanından senaryoya dökülmüş, sinema tarhinde bir dönüm noktası özelliği taşıyan Oscarlı bir başyapıt. Senaryosu sinema tarihinde birçok mafya filmine ilham olmuştur.

https://www.imdb.com/title/tt0068646/?ref_=nv_sr_1

4.The Pianist

Savaşı tüm gerçekçiliğiyle ortaya koyan, acı çeken bir halkın ne kadar acımasız ve barbarlaşabileceğini dibine kadar yaşatan bir başyapıt. Adrien Brody’nin oyunculuğu. İkinci Dünya Savaşı dönemini anlatan unutulmaz bir film.

https://www.imdb.com/title/tt0253474/?ref_=nv_sr_srsg_0

3.Slumdog Millionare (Milyoner)

Hindistan’ın fakir mahallesinde yaşayan bir gencin hayalindeki yarışmaya katılmasının ardından başına gelen olayların anlatıldığı, medya ve televizyonun insanları ne kadar yönlendirdiğini anlatan bir film.

https://www.imdb.com/title/tt1010048/?ref_=nv_sr_srsg_0

2-Forrest Gump

Öğrenme konusunda yetersiz olan ancak askere gittiğinde herkesi şaşırtan Forrest’ın kendi gözünden 20.Yüzyılın dönüm noktalarını betimlediği muhteşem bir eser.

https://www.imdb.com/title/tt0109830/?ref_=nv_sr_srsg_0

1-A Beautiful Mind (Akıl Oyunları)

Film Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi John Nash’in hayat hikâyesini anlatıyor. Öğrencilik yıllarının başından itibaren hayaller gören Nash, mezun olduktan sonra şizofreni tanısıyla karşı karşıya kalır. Uzun süre hasta olduğunu kabul edemese de sürekli gördüğü kız çocuğunun hiç büyümediğini fark edince hasta olduğunu kabullenir.

https://www.imdb.com/title/tt0268978/?ref_=nv_sr_srsg_0