Unutulmaz Filmler Listesi [2021]

1528
Unutulmaz Filmler Listesi [2021]

Unutulmaz filmler listesi , Sizler için bugün akıllara kazınan efsane filmleri derledik. Bu liste ölmeden önce izlenmesi gereken filmlerle dolu.

5-) Titanic

Titanik, 1997 Amerikan epik romantik felaket filmidir. James Cameron tarafından yönetildi, yazıldı ve ortak yapımcılığını üstlendi. Film, RMS Titanic’in 1912 batışıyla ilgili. … Gemide buluştuktan sonra aşık olurlar, ancak zengin bir kızın 1912’de fakir bir çocuğa aşık olması iyi olmadı.

4-) Fight Clup (Dövüş Klübü)

Fight Clup ,uykusuz bir ofis çalışanı ve umursamaz bir sabun üreticisi, çok daha fazlasına dönüşen bir yeraltı dövüş kulübü oluşturur. İsimsiz bir birinci şahıs anlatıcısı da (Edward Norton)bulunan filmin başrollerinde Brad Pitt Edward Norton ve Helena Bonham Carter bulunuyor.

3-) The Dark Knight (Kara Şövalye)

Kara Şövalye, İngiliz yönetmen Christopher Nolan’ın Batman hikayesini yeniden keşfetmesinin devamı niteliğindedir ve hikayeyi, Batman denilince şüphesiz akla ilk gelen kötü adam Joker ile ilk yüzleşmesine kadar götürür: burada konuşulamaz bir liderdir. bilgelerin birliği.

2-) The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)

Esaretin Bedeli , Frank Darabont’un yazıp yönettiği, başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın yer aldığı 1994 yapımı Amerikan dram filmidir.Hapishanede tanışan Ellis Boyd Redding (Morgan Freeman) ve Andy Dufresne (Tim Robbins) arasında mükemmel bir dostluk oluşur.

1-) The Green Mile (Yeşil Yol)

Frank Darabont’tun yazıp yönettiği başrollerde Tom Hanks ve Michael Clarke Duncan’ ın olduğu 1999 yapımı dram filmidir. Stephen King ‘in aynı adlı eserinden uyarlanan filmde bir idam mahkumu ile hapishane görevlisi arasındaki doğaüstü olaylar anlatılmaktadır.

Benzer Yazılar